فهرست مطالب

تیم راهکار پویش

برنامه نویسی تخصصی ، پیاده سازی API
اپلیکیشن موبایل و ویندوز ، برنامه نویسی تخصصی وب سایت های شرکتی و فروشگاه های آنلاین

12 سبک تصویرسازی

آیا سبک خاصی از تصویرسازی وجود دارد که شما آن را دوست داشته باشید؟ شاید نتوانید از مهارت باورنکردنی که در واقع گرایی به کار می رود سیر شوید، یا ساعت ها درگیر دنیای جادویی هنر فانتزی شوید. سبک‌های زیادی برای تصویرسازی وجود دارد که می‌توانید از آن لذت ببرید، و کاوش در انواع سبک‌های بصری می‌تواند به شما کمک کند سبک خود را پیدا کنید و از آنچه برای شما جذاب است الهام بگیرید.

در این مقاله، 12 سبک از تصویرسازی دیجیتال را به همراه چند نمونه الهام بخش بررسی می کنیم تا بتوانید هر کدام را بهتر درک کنید.

سبک های مختلف تصویرسازی چیست؟

تصویرسازی سنتی با طراحی، نقاشی و کنده کاری در یک رسانه سنتی آغاز شد. این یک شکل هنری است که در طیف گسترده ای از تکنیک ها ظاهر می شود، مانند:

  • تصویر بلوک
  • تصویر زغال چوب
  • تصویر جوهر
  • تصویر بر روی چوب
  • آبرنگ
  • تصویر مداد
  • تصویر کلاژ
  • تصویر اکریلیک

این تکنیک‌های تصویرسازی هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند و دوست دارند، اما همانطور که ابزارهای ما تکامل یافته‌اند، تکنیک‌های تصویرسازی مدرن ما نیز تکامل یافته‌اند. اکثر تصویرگران به ابزارهای دیجیتال روی آورده اند و از آنها برای ایجاد تصاویر برداری استفاده می کنند. با استفاده از این ابزارهای دیجیتال، هنرمندان می‌توانند طیف وسیعی از بافت‌ها را ایجاد کنند که شامل تمام اشکال تصویری ذکر شده در بالا (و برخی) تنها با یک دستگاه است.

نرم‌افزارهای گرافیک برداری مانند Vectornator یا Adobe illustrator بهترین‌ها برای تصویرسازی هستند، زیرا به شما این امکان را می‌دهند که به صورت دیجیتالی در هر سبکی با جزئیات عالی طراحی کنید و بدون افت کیفیت چاپ کنید.

سبک های مصور تحت تأثیر انواع مختلف هنر و جنبش های هنری هستند. در حالی که ژانرهای خاصی از تصویرسازی وجود دارد که در زیر به آنها نگاه خواهیم کرد، که به شدت بر سبک تأثیر می گذارند، خوب است تصوری از تعداد عناصر فرهنگی داشته باشیم که می توانند بر طراحی تصویرسازی تأثیر بگذارند.

نکته خارق‌العاده در مورد هنر دیجیتال این است که به هنرمندان دیجیتال این آزادی را می‌دهد تا کاملاً با هر سبکی در قالب‌های مختلف آزمایش کنند. بدون بحث بیشتر، بیایید سبک های مختلف تصویرسازی را بررسی کنیم.

قدیمی و یکپارچه سازی با سیستم عامل

سبک‌های گذشته الهام‌بخش تصویرسازی قدیمی و قدیمی هستند، معمولاً از اوایل دهه 1900 تا دهه 90. این سبک ممکن است برای یک پروژه خاص با الهام از یک تم بازگشتی به کار گرفته شود تا احساس خاصی را به تصویر بکشد، به عنوان مثال، شور و نشاط حبابی دهه 80 یا ظرافت دهه 20 خروشان. تصویرگران ممکن است الهام بگیرند تا سبک منحصر به فرد خود را حول زیبایی شناسی دورانی از گذشته شکل دهند.

نیل استیونز تصویرگری است که موفق شده است سبک خود را حول یک موضوع الهام گرفته شده از کلاسیک خلق کند. با کار برای مشتریانی مانند گاردین، هالیوود ریپورتر و واشنگتن پست در کارنامه او، پرورش این سبک به او خدمت خوبی کرده است.

تیم راهکار پویش

برنامه نویسی تخصصی ، پیاده سازی API
اپلیکیشن موبایل و ویندوز ، برنامه نویسی تخصصی وب سایت های شرکتی و فروشگاه های آنلاین