طراحی تابلوی تبلیغاتی

طراحی تابلو

در طراحی تابلو تبلیغاتی که بصورت معمول شامل تابلوی فروشگاه و مغازه و سردر می باشد ، نوع و سبک طراحی بنابر نیاز خدمات و محصول معرفی شده متفاوت می باشد .

همچنین بکارگیری مناسب استانداردهای طراحی و ساخت، می تواند دکوراسیون و نمای فروشگاه ها و یا مغازه شما را بهتر و جذابتر نماید.

موارد مهم در طراحی تابلو تبلیغاتی فضای بیرونی و داخلی

طراحی باید موارد زیر را درنظر داشت:

  1. نوع تبلیغات تابلو
  2. فاصله نصب تابلو
  3. فضای نصب
  4. نوع چاپ
  5. نوع جوهر مصرفی
  6. نوع مدیا ( جنس ) مصرفی
  7. ترکیب بندی
  8. اندازه حروف
  9. طراحی مناسب

موارد ذکر شده را می توان از مهم ترین نکاتی دانست که در طراحی تابلوی تبلیغاتی باید در نظر گرفته شوند. به فرض مثال اگر بخواهیم تابلویی در داخل یک فروشگاه با فاصله کم طراحی و چاپ کنیم ، باید نوع مدیای مورد نظر ، اندازه نوشته و اعلانات ، نوع جوهر مصرفی و نوع چاپ را در نظر گرفت.

در نظر داشته باشید که طراحی تابلو زیر مجموعه تبلیغات محیطی بوده و باید طبق استانداردهای شهرداری و زیباسازی اقدام به طراحی نمایید.

یکی از مواردی که میتوان اشاره کرد در اینست که در طراحی این رسانه نباید چگالی کلمات انگلیسی بیش از ۳۰ درصد داشته باشد و الباقی به زبان فارسی باید نوشته شود.

فاصله دید

مواردی مانند فاصله دید تابلو در ارتفاع ، نوع چیدمان و … از مواردی هستند که اگر در طراحی تابلو های تبلیغاتی لحاظ نگردند موجب غیر استاندارد بودن کار و در نتیجه تاثیر گذاری نامناسب خواهند گشت.

در طراحی تابلو مواردی مانند طراحی کاراکتر تبلیغاتی ، طراحی لوگو مناسب و استاندارد ، عکاسی تبلیغاتی از محصول ، تصویرسازی حرفه ای را می توان موثر دانست.

حتما مقاله 11 نکته برای طراحی پوستر را از دست ندهید.

ما با تجربه حرفه ای خود در امر می توانیم شما را در این امر یاری رسانیم تا بتوانیم با طراحی هرچه بهتر ، بهترین کیفیت را با کمترین هزینه را برای شما به ارمغان بیاوریم .

لازم به ذکر می باشد که تعرفه طراحی و گرافیک  را می توانید از این لینک مشاهده نمایید.

لازمه یک تبلیغات موثر ، آشنایی با جزئیات طراحی و گرافیک می باشد.

مشاهده نمونه کارهای انجام شده در بخش طراحی تابلوی تبلیغاتی در اسلایدر پایین