با توجه به فرهنگ هر جامعه و بررسی صنعت مُد ( پوشاک ) و استفاده از پارچه های گوناگون برای طراحی مبل و … میتوان دریافت که طراحی پارچه یکی از پرکاربردترین صنایع وابسته به جامعه می باشد.

نقش طراحی پارچه

در رفت آمدهای روزانه ، میهمانی ها و در محل هایی که جمعیت رفت آمد زیاد می باشد ، چیزی که زیاد به چشم میخورد طرح بندی و رنگبندی های گوناگونی می باشد که مردم برای خود انتخاب می کنند . طرح های لباس ، شال و روسری ، مانتو و … مواردی هستند که بسته به سلیقه فردی انتخاب می شوند . صنعت مُد پیرو فرهنگ هر جامعه بنابر نیاز فردی و قرارگیری در فصل های سال ، میتواند تغییر و بهبود یابد .

به فرض مثال ، طراحی شال در پاییز و زمستان متفاوت در تابستان می باشد . طراحی پارچه برای لباس در هر فصل و یا هر مناسبت اجتماعی و فرهنگی تغییر می یابد . پس در این صنعت ، می توان شاخه های متعددی از طراحی ها را گنجاند .

طراحی در این صنعت نیز بر اساس نیاز فرهنگی قابلیت های گوناگونی دارد . استفاده از طرح های ساده تا پیچده و شلوغ ، تک رنگ یا رنگی ، بافت دار و غیره بافت دار ، ترکیبی یا متمایز فراخور حال روز جامعه در حال تغییر می باشد .

پس می توان به بازار بزرگ این صنعت در زمینه طراحی نگاهی متفاوت داشت . صنعتی که هیچگاه به اتمام نمی رسد .

دیگر خدمات طراحی گرافیک را می توانید از این لینک مشاهده نمایید.

من با تجربه حرفه ای خود در امر طراحی می توانیم طراحی های حرفه ای در صنعت مد در زمینه طراحی پارچه با جدیدترین متد روز دنیا ازائه دهم . لازم به ذکر می باشد که تعرفه طراحی و گرافیک  را می توانید از این لینک مشاهده نمایید.