مقالات گرافیک

Graphic Article's

طراحی پیج سایت
مقالات گرافیک

طراحی پیج سایت

طراحی پیج سایت چیست ؟ با سلام . طراحی پیج سایت یا زبان دیگر وب سایت های تک صفحه ای ، متدی دیگر از طراحی

ادامه مطلب ...
نمونه طراحی کاتالوگ
مقالات گرافیک

نمونه طراحی کاتالوگ

نمونه طراحی کاتالوگ کاتالوگ  ها در حال حاضر یک وسیله مقرون به صرفه برای ارتقاء کسب و کار هستند. بسیاری از بازاریابان راه اندازی پوستر

ادامه مطلب ...
طراحی سایت حرفه ای
مقالات گرافیک

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای طراحی وب سایت با استفاده از یک متخصص و یا یک پلتفرم یک امر ساده می باشد مگر آنکه بخواهید یک

ادامه مطلب ...
نکات طراحی لیبل محصولات
مقالات گرافیک

نکات طراحی لیبل محصول

نکات طراحی لیبل محصول نقش طراحی لیبل برای یک محصول، همان نقشی است که جلد کتاب برای کتاب انجام می دهد. طراحی برچسب محصول شما

ادامه مطلب ...
قوانین طراحی بیلبورد شهری
مقالات گرافیک

قوانین طراحی بیلبورد

قوانین طراحی بیلبورد 5 قانون طلایی در طراحی بیلبورد ها بیلبوردهای تبلیغاتی بیش از یک قرن است که در خدمت تبلیغات می باشد . همانطور

ادامه مطلب ...
نمونه طراحی لوگو
مقالات گرافیک

انواع لوگو

انواع لوگو در این مقاله سعی دارم شما را با انواع سبک های رایج در طراحی لوگو آشنا سازم . انواع لوگو شامل : تایپوگرافی

ادامه مطلب ...
انواع پرسپکتیو چیست؟
مقالات گرافیک

انواع پرسپکتیو چیست؟

پرسپکتیو چیست و چه کاربرد و نقشی  در طراحی های ما ایفا می کند ؟ این سوالی می باشد که اکثر دانشجویان رشته طراحی و علاقمندان به این حوزه  دارند . آیا می توان یک طراحی را در ابعاد مختلف بدون درنظر گرفتن قوانین اصلی و محاسبات آن بدون نقص ایجاد کرد ؟ دراین مقاله سعی دارم به این سوالات پاسخی روشن دهم ….

ادامه مطلب ...
لوگو چیست
مقالات گرافیک

لوگو چیست

لوگو چیست و کاربردهای آن در عصر امروزی   لوگو و آرم یک نشانه‌ی گرافیکی قابل فهم و یا می توان آن را یک زبان

ادامه مطلب ...
هارمونی رنگ‌
مقالات گرافیک

هارمونی رنگ‌

با سلام به شما خوانندگان و همراهان عزیز من وحید ولی زاده هستم . در این مقاله می پردازم به تعاریف گوناگون هارمونی رنگ |

ادامه مطلب ...
روش های چاپ
مقالات گرافیک

روش های چاپ

روش های چاپ روش های چاپ و کاربرد آنها در صنایع گوناگون | printing methods در این مقاله سعی شده که با رایجترین روش های

ادامه مطلب ...

اطلاعات روز طراحی

منبع های مهم مقالات گرافیک

در دنیای مقالات و منابع مرتبط با طراحی گرافیک، برخی از منابع معتبر و مهم عبارتند از:

1. **مجلات تخصصی**: مجلاتی مانند “Communication Arts”، “Graphic Design USA“، “Print Magazine” و “Computer Arts” از جمله مجلاتی هستند که مقالات و مطالب مرتبط با طراحی گرافیک را انتشار می‌دهند.

2. **وب‌سایت‌های تخصصی**: وب‌سایت‌هایی مانند “Smashing Magazine”، “Design Observer”، “AIGA Eye on Design” و “Creative Bloq” منابع بسیار خوبی برای مطالعه مقالات و نوشته‌های مرتبط با طراحی گرافیک هستند.

3. **کتاب‌ها**: کتاب‌های معتبری در زمینه طراحی گرافیک وجود دارند که می‌توانند منابع عالی برای درک عمیق‌تر از اصول و تکنیک‌های طراحی باشند. برخی از کتاب‌های معروف شامل “The Elements of Graphic Design” نوشته Alex W. White، “Grid Systems in Graphic Design” نوشته Josef Müller-Brockmann و “Thinking with Type” نوشته Ellen Lupton می‌باشند.

4. **کنفرانس‌ها و سمینارها**: شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای مختلف مرتبط با طراحی گرافیک می‌تواند فرصتی عالی برای یادگیری از تجارب و دیدگاه‌های دیگران باشد. برخی از کنفرانس‌های معتبر این حوزه شامل “Adobe MAX Conference”، “HOW Design Live” و “AIGA Design Conference” هستند.

5. **منابع آکادمیک**: برخی از مقالات و پایان‌نامه‌های دانشگاهی در زمینه طراحی گرافیک نیز منابع مفیدی می‌توانند باشند. پایگاه‌های دانشگاهی مانند Google Scholar و ResearchGate می‌توانند به عنوان منابعی برای دسترسی به این مقالات و نوشته‌ها مفید باشند.

با توجه به رویکردهای مختلف و توسعه‌ی روزافزون در حوزه طراحی گرافیک، مطالعه‌ی گسترده و متنوع از منابع مختلف می‌تواند به افزایش دانش و توانایی‌های شما در این زمینه کمک کند.

به طور اضافی به منابعی که پیشتر اشاره شد، منابع دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند برای مطالعه و تحقیق در زمینه طراحی گرافیک مفید باشند. این منابع عبارتند از:

1. **وب‌سایت‌های آموزشی**: وب‌سایت‌هایی مانند “Lynda.com” (اکنون به نام LinkedIn Learning)، “Skillshare” و “Udemy” منابع بسیار خوبی برای دسترسی به دوره‌های آموزشی آنلاین در زمینه طراحی گرافیک هستند.

2. **بلاگ‌ها و وبلاگ‌پست‌ها**: بسیاری از طراحان گرافیک و افراد فعال در این حوزه بلاگ‌هایی دارند که در آنها مطالب، مقالات و نکات مفیدی را به اشتراک می‌گذارند. برخی از وبلاگ‌های معروف شامل “CreativeBloq”، “DesignTAXI” و “Smashing Magazine” هستند.

3. **رسانه‌های اجتماعی**: پلتفرم‌هایی مانند Instagram، Pinterest، و Behance به عنوان منابع دیگری می‌توانند برای مشاهده آخرین طراحی‌ها، الگوها و ایده‌های مرتبط با طراحی گرافیک مفید باشند.

4. **گالری‌ها و موزه‌ها**: بازدید از گالری‌ها و موزه‌های هنری، به خصوص آنهایی که نمایشگاه‌های مرتبط با طراحی گرافیک و هنر دیجیتال دارند، می‌تواند منبع الهام‌بخشی برای طراحان باشد.

5. **منابع اینترنتی دیگر**: وب‌سایت‌هایی مانند “Dribbble” و “Behance” که به اشتراک گذاری طرح‌ها و پروژه‌های طراحی می‌پردازند، نیز منابع بسیار مفیدی هستند.

با دسترسی به این منابع گسترده، شما قادر خواهید بود تا با انواع مختلفی از طراحی گرافیک و رویکردهای جدید آشنا شوید و مهارت‌های خود را بهبود بخشید.

I'M VAHID VALIZADEH

FREELANCE GRAPHIC DESIGNER