نمونه طراحی لوگو

نمونه طراحی گرافیک

نمونه طراحی وب سایت

نمونه طراحی لوگو

نمونه طراحی گرافیک

نمونه طراحی وب سایت

قوانین طراحی بیلبورد

5 قانون طلایی در طراحی بیلبورد ها

بیلبوردهای تبلیغاتی بیش از یک قرن است که در خدمت تبلیغات می باشد . همانطور که می دانید ما برای تبلیغ کالا و خدمات خود احتیاج به تبلیغات و انتخاب رسانه ای که بتواند موثر باشد را خواهیم داشت . در این بین تبلیغات رسانه ای از نوع بیلبورد یکی از رایجترین انواع تبلیغات می باشد . تبلیغاتی که در ابعاد بزرگ و جلوی چشم هزاران مخاطب بصورت تصادفی و بدون انتخاب قرار بگیرد. بیلبورد به معنای واقعی صفحه ای بزرگ برای اکران تبلیغات ما در سطح شهر می باشد . طراحی بیلبورد شهری در راستای برند سازی و تبلیغات نیز یکی از ارکان مهمی می باشد که صاحبان کسب و کار در این راستا باید توجه زیادی را به این امر داشته باشند. طراحی بیلبورد دارای قوانینی می باشد که طبق اصول و راهکارهای تبلیغاتی باید رعایت گردند. در ادامه به قوانین و چارچوب های مهم در مورد طراحی بیلبورد ها می پردازم .

قوانین طراحی بیلبورد

  1. داستان خود را مستقیم بیان کنید
  2. کوتاه اما تاثیر گذار
  3. بزرگ نویسی
  4. رنگارنگ
  5. محل تبلیغ

 

اولین قوانین طراحی بیلبورد : داستان خود را مستقیم بیان کنید

طراحی بیلبورد با روند داستانگویی ، بگذارید اینگونه بیان کنم که اگر طراحی بیلبورد شهری خود بدون داستان باشد هیچ گیرایی و جذبی برای مخاطب خود بهمراه نخواهد داشت . سعی کنید همیشه در طراحی بیلبورد یک داستان کوتاه را با عناصر تصویر سازی بیان نمایید . اینگونه رفتار در طراحی بیلبورد باعث به یاد ماندنی شدن آن داستان و تصویر در ذهن مخاطب می باشد .

قوانین طراحی بیلبورد

 

استفاده از تصاویر در خیلی از مواقع گویای هزاران جمله می باشد . جملاتی که اگر بخواهیم در طراحی استفاده کنیم موجب ناخوانا بودن و ضد تبلیغ بدون آن طراحی می باشد .

 

 

در تصویر بالا همانطور که مشخص شده می توان داستان سرایی را بدون حاشیه در طراحی بیلبورد شهری مشاهده نمود . گویا ، خوانا و دارای جذابیت بصری

 

قوانین طراحی بیلبورد

 

و یا در تصویر فوق که تمامی سطح بیلبورد به تصویر سازی اختصاص داده شده است . گویا و به یاد ماندنی بودن را می توان دلایلی برای موفق بودن روند طراحی بیلبورد دانست

بیلبورد چون در معرض دید در اتوبانها و شریانهای اصلی یک شهر قرار میگیرد باید قابلیت خوانایی و درک آسانی را داشته باشد . در ترافیک های شهری تاثیر بیلبورد بسیار بالا می باشد ولی در فضاهایی که اتومبیل ها با سرعت بالای از کنار بیلبورد می گذرند شانس خواندن و دیدن بیلبورد فقط به 5 ثانیه می رسد.

 

قوانین طراحی بیلبورد

 

بنابراین در دیزاین بیلبورد باید خوانایی و رساندن مطلب در کسری از ثانیه امکان پذیر باشد . طوری که یک راننده با دیدن این بیلبورد بصورت اتفاقی ، هدف و مفهوم کلی از طراحی و تبلیغات آن را در ذهن خود حلاجی نماید و این امر باید از تکنیکها و قوانین مهمی پدید آورده شوند .

 

قوانین طراحی بیلبورد

 

کوتاه اما تاثیر گذار | قوانین طراحی بیلبورد

 

کوتاه نگه داشتن پیام شما یکی دیگر از قوانین مهم در دیزاین بیلبورد می باشد . نوشته شما باید خیلی کوتاه و حداکثر 7 کلمه باشد زیرا زمان خواندن و انتقال پیام شما بسیار اندک می باشد .

 

قوانین طراحی بیلبورد

هر جا سرعت رفت و آمد بیشتر باشد بنابراین نوشته شما کمتر و هر چه زمان خوانایی بیشتر باشد می توانید نوشته های بیشتری در دیزاین بیلبورد لحاظ نمایید .

در محل هایی که زمان خوانایی بیشتری را داشته باشیم می توانیم پس از تیتر اولیه ، مابقی موارد مانند ارائه شماره تلفن ، لوگو و آدرس وب سایت را مورد استفاده قرار داد . فقط مطمئن شوید که زمان خوانایی بیلبورد چقدر می باشد .

قوانین طراحی بیلبورد

در ضمن زمان استاندارد خواندن بیلبورد 5 ثانیه در محل های پر تردد و با سرعت می باشد .

 

بزرگ نویسی | قوانین طراحی بیلبورد

اطمینان حاصل کنید که هر متنی در طرح شما با فونت تمیز و پررنگ چاپ شده است تا از بهترین خوانایی اطمینان حاصل شود.
همچنین هرچه فونت بزرگتر باشد ، راننده زمان بیشتری برای خواندن و درک پیام شما از راه دور را دارد.
پس بزرگ بنویسید !!

قوانین طراحی بیلبورد

این بزرگ نویسی شامل فونت بولد و سایز بزرگ و استفاده کردن از عناصر گرافیکی بزرگ می باشد .
به یاد داشته باشید در طراحی بیلبورد محل قرارگیری و استفاده و ترکیب کردن این قوانین بسیار مهم می باشد .

قوانین طراحی بیلبورد

ترکیب و در نهایت تصویرسازی حرفه ای و جانمایی مطالب در جایگاه درست تبلیغاتی می تواند تاثیر به سزایی در رساندن و اثر بخشی مفهوم داشته باشد .

 

قوانین طراحی بیلبورد

 

رنگارنگ

 

اصول بکارگیری رنگ ها در طراحی بیلبورد می تواند بخش مهمی از اهداف شما در تبلیغات بیلبورد رقم بزند . در طراحی خود از رنگ های روشن یا تصویر پررنگ استفاده کنید تا بدون زحمت چشم ها را به بیلبورد جلب نماید.

 

قوانین طراحی بیلبورد

فاصله رنگی بین تیترها و زمینه طوری باشد که زمینه طراحی بیلبورد نخواهد در تلاش برای دیدن باشد . آنچه که مهم هست پیغام شما بصورت تصویری و نوشتاری می باشد پس لزوما نباید پس زمینه شلوغ و گیج گننده را برای مخاطب رقم زد.

 

قوانین طراحی بیلبورد

رنگ هایی با اختلاف حداکثری ، کنتراست مناسب بین اشیا بکار رفته در طراحی بیلبورد و اشباع رنگی را می توان از قوانین مهم بشمار آورد .
اما برای اینکه تصویر شما موثر باشد ، باید پیش زمینه خود را ساده نگه دارید تا مطمئن شوید پیش زمینه برای جلب توجه مخاطب و بیننده نمی کوشد.

استفاده از یک تصویر بزرگ در دیزاین بیلبورد تأثیر بصری بسیار بیشتری نسبت به تعداد انگشت شماری از تصاویر که هر کدام فقط یک چهارم طرح را اشغال می کنند ، ایجاد می کند.

 

خوب است بدانید هارمونی رنگ چیست و چه کاربردی در طراحی بیلبورد دارد 

 

آخرین قانون از قوانین طراحی بیلبورد : محل تبلیغ

محل تبلیغ یکی دیگر از قوانین مهم در راستای طراحی بیلبورد شهری می باشد . فرض کنید محل بیلبورد شما در ورودی شمال می باشد . در این محل طراحی بیلبورد شما فراخور حال ورود به آن منطقه باید طراحی گردد .

قوانین طراحی بیلبورد

به عنوان مثال اگر در زمینه فروش لوازم آشپزخانه هستید می توانید طرحی را ترسیم کنید که نمایی از دریا و طبیعت آن منطقه ، مورد استفاده قرار بگیرد و یا بالعکس اگر در خروجی شمال به سمت تهران باشید باید طراحی را به سمتی ببرید که حال و هوایی شهر نشینی و مدرنیته بودن را در آن بکار بگیرید.

قوانین طراحی بیلبورد

 

11 نکته برای طراحی پوستر خلاقانه

 

پس انتخاب اتمسفر محیط در دیزاین بیلبورد یکی از قوانین طلایی طراحی بیلبورد شهری می باشد . انتخابی که کاملا تاثیر گرفته از محیط و نقشه محلی می باشد.

 

قوانین طراحی بیلبورد

 

با تشکر از همراهی شما

برای مشاهده نمونه بیلبورد های کارشده توسط بنده می توانید به لینک نمونه طراحی های گرافیکی مراجعه نمایید .

وب سایت طراحی و گرافیک ترسیم ایده را فراموش نکنید !!!!

مقاله های گرافیکی حرفه ای ما را از دست ندهید .

با تشکر از شما . سرویس طراحی ها شامل :

مشاوره طراحی و تبلیغات
ایده پردازی و خلاقیت
اجرا و نظارت
طراحی لوگو
طراحی ست ادری
طراحی وب سایت
طراحی شخصیت تبلیغاتی
طراحی پوستر
طراحی بروشور
طراحی کاتالوگ
طراحی فولدر
تصویر سازی تبلیغاتی
طراحی بیلبورد
طراحی تابلو
تبلیغات محیطی
طراحی رابط گرافیکی
کمپین تبلیغاتی
استند تبلیغاتی
طراحی سه بعدی
فیلم تبلیغاتی
تیزر صنعتی
کلیپ تبلیغاتی
ساخت تیزر تلویزیونی
لوگو موشن
طراحی برندبوک
ساخت آرم آگهی
امور چاپی
طراحی پیج اینستاگرام
طراحی پارچه
طراحی لیبل
طراحی برندبوک

نمونه کارهای طراحی گرافیک در وب سایت :
https://vahidvalizadeh.ir/graphic-design-sample/

نمونه کارهای طراحی لوگو در وب سایت :
https://vahidvalizadeh.ir/logo-design/

طراحی حرفه ای فروشگاه اینترنتی با 180 امکان و قابلیت شخصی سازی بصورت کدنویسی خصوصی در راهکارپویش
https://rahkarpooyesh.ir/

عضو انجمن طراحان و گرافیستان ایران
انجام امور طراحی بصورت فریلنس
طراح و گرافیست بین المللی

شماره تماس : 00989193636528
ایمیل : vahidvalizadeh1981@gmail.com